Ukázka konkrétního kliku - Ent 42k

ent

Můj klik - nemám geny, spoustu hnusů, ani jedno pozitivní kouzlo. Plusem je, že mám pár zásob do začátku. Budu stavět hrad a v rámci pokusu i palác (měl by mi o den snížit uzdravování genů). Shodil jsem celou army, přidělil 39000 vědců a mágů, 6000 obchodníků, 72 000 farmářů. Vypínám autokouzlení, jdu si spočítat platy a začínám klikat. Zjišťuju, že potřebuju nakoupit jídlo za 6M, při platech 50 prodělávám taky 6M. První tah tedy bude ztráta 12M. Stav účtu 73M, můžu si to dovolit. Klikám. Nakrmil jsem lidi, něco zaškolil.

Mám pochopitelně spoustu škol, abych nahradil padlý profesory. Propouštím nezaškolený obchodníky, nechávám si jich 3k, doplňuju na maximum vědce, mágy, zbytek dávám do farmářů. Manuálně na sebe zkusím zakouzlit pozitivka. Pozitivka zakouzleny. Zbývá mi 46M. Další tah prodělávám 5M na platech, v jídle jsem soběstačný. Něco se mi podaří i prodat. Zůstal jsem na svém. Jsem ve 3/35. Pozitivka nekouzlím, nemůžu si to dovolit. Musím se spokojit s těmi z předchozího tahu. Jdu se snažit odkouzlit mor, ospalost a kastraci.

Mor a ospalost jsou hnusná kouzla s už nízkou silou a kastrace je jasná, když mám v gubu 70% lidí. Na to, že mám rozlohu mágů jsem měl kurevskou smůlu a spousta kouzel mi nevyšla. Přesto jsem se zbavil všech tří hnusů. Zbývá mi 12M, klikám další tah. Vydělal jsem 5M. Mám jich tedy 17. Přišla mi spousta lidí, všechny je hrnu do farmářů. Odkouzluju somnambul. Zbylo mi 9M. Stahuju vědce a mágy na nejnutnější minimum a klikám do 5/35. Laaaaaaaaab se blíží. Vydělal jsem 26M. Mám jich 35. Znovu na sebe manuálně kouzlím pozitivní magii, hlavně štěstí a jdu do labu.

Příchozí lidi pochopitelně do farmářů. Vytáhl jsem 800k many, odkouzlil jsem zbytek negativek a zůstatek prodal. Na druhý pokus 21M jídla. Sám si ho vyrábím, není proč ho šetřit, všechno prodávám. Jdu si zastavit infrabudovy. Po koberci jsem musel snížit % domků, mám teď například 4000 škol. Bez problémů jsem zastavil. Nahazuju 100k zedníků a dávám stavět hrad. Náročnost kouzlení je po odkouzlení 340%, takže stále nezapínám autokouzlení, ale budu kouzlit co nejúsporněji, tedy ručně. Zůstalo mi 425M peněz. Farmáři by mi měli přibližně pokrýt spotřebu kamení, navíc mi budou ještě nějací docházet.

Momentálně mám 70k farmářů, 100k zedníků, 3k obchodníků, 18k mágů, 18k vědců. Veškerý svůj výdělek za tah investuju do stavby specek, platů, pozitivek a jídla. Těchto 425M se pokusím udržet na přibližně podobné hladině a využiju je na zbrojení. Klikám tah, zedníci nebyli zaškolení, hodně jsem tedy vydělal. Manuálně dokouzluju pracovitost. Náročnost je kolem 200%, pořád nezapínám autokouzlení. I se slabým zaškolováním a entem budu mít hrad postavený za 1.8 tahu. Jdu tedy na něj. Jsem v 8/35. Hrad je postaven. Postupně se mi dozaškolili zedníci, takže jsem dodělal i nějaké infrabody. Zapl jsem už autokouzlení.

Pracovitost každý tah, štěstí taktéž (ať chodí draci), dobrá nálada jednou za 5 tahů. Tady bych normálně skončil, nahodil full hoplíty a přelejval a zbrojil. Nicméně dělám pokus, jestli palác ovlivní uzdravení genů i zpětně, takže jdu na něj. Potrvá 2.3 tahu, takže si opět dodělám i nějaké infra. Držím si pořád 425M. Jsem v 11/35. Efekt paláce se zatím neprojevil, uvidíme o přepočtu. Začínal jsem s 20% infra, nyní jich mám 30%. Ideální číslo. Zůstalo mi 400M. Naposledy na sebe manuálně zakouzlím 1 pracovitost a 3 dobré nálady. Všechno kromě obchodníků a vědců shazuju do hoplítů a jdu přelejvat. Jsem v 15/35, mezitím se nic moc nedělo. Jen jsem přelejval.

Teď si mohu dovolit přehodit zbývající hoplíty do E1. Obratem jsem to udělal. Profese zatím nechávám. Přelejvám do 18/35. Propouštím všechny profese, zbrojím je do E1 a doklikám poslední tři tahy. Proč jsem si vybral zrovna 18/35? Jako ent klikám do obrany, potřebuju tedy slušný počet E2. Během přelejvání sleduju, jak se mi mění skladba armády. V 18/35 se mi líbilo, kolik mám E2. Při populaci 242k jí mám 107k a 135k v e1. Moje konverze jednotek z E1 do E2 bude teď hodně rychlá a během poslední tří tahů hodně posílím. Zůstalo mi 49M. Poslední tři tahy mě budou stát 9M v jídle a zatím prodělávám 10M za tah na platech. Musím očekávat nárůst.

Jsem bez dobré nálady, od shození mágů jsem ji ani jednou nedostal (geni na marodce) a můžu očekávat problémy s financemi při dokliku. V tom případě budu snižovat lehce platy a obětuju pár bodů popularity. Výborně, platy nerostly zas tak rychle. Svoje finance jsem využil beze zbytku, zůstalo mi 6M. Jsem ve 21/35 a mám 63% populace v E2. Stavěl jsem dvě specky, nemám generály a začínal bez pozitivek, takže jsem spokojen a těším se, až se mágové pochlapí


moderniweb.com © 2015

Ukázka konkrétního kliku - Elf 95k

Elf

Zbořeno: asi 18k infrabudov, čočka, hmota, lesík a norák, navíc na sobě mám hromadu prasohnusů, soupeř mě nešetřil a síla všech se pohybuje okolo 230-250x násobku území.

Jak z toho ven? Klikám pochopitelně do obrany. Po přepočtu mi zbyla populace asi 500k lidí, všichni jsou v armádě. Přestože jsem obránce, neváhám ani na vteřinu a propouštím celou armádu!!!

Profese a klik: Před začátkem kliku dávám 66k farmářů, 66k vědců, 10k obchodníků, asi 160k zbrojařů, 180k druidů a po 10k od kameníků a zedníků. Nechám je během rozkliku stavět čočku, hmotu a lesík. Můj slovutný vojevůdce vedl úspěšný útok a domů přinesl pár zbraní, za moc to nestálo, ale při platech 0 jsem měl aspoň od prvního kliku na jídlo. Z příchozích lidí vždy doplním vědce a jinak je pumpuju do zbrojařů.

Klik do 2/xy. Se třemi profesory a spoustou škol jsem hned zacvičil hromadu profesí. Od dalšího tahu mám na jídlo, mám na platy a vydělávám na odkouzlování. Pohoda. Kdyby jen ty prasohnusy nebyly tak silné. Klik do 3/xy. Farmáře přehazuju do mágů a trochu je doplním z příchozích lidí, ať jsou na maximu. Vypínám autoprodej many. Klik do 4/xy. V profesích zjistím, kolik prodělávám za tah zlata. Spočtu si, kolik peněz potřebuju na jídlo. Všechny ostatní zásoby využiju na odkouzlování. I přes jejich gargantuovskou sílu se mi podaří zbavit somnambulu, moru a kastrace.

Klik jen s nejnutnějšími penězi do 5/xy. Než vlezu do labu, odkouzlím všechny ostatní prasohnusy s výjimkou slabosti. Propouštím vědce na 40k, dávám je do zbrojařů. Propouštím zedníky, dávám je do zbrojařů. Propouštím všechny mágy, dávám je do zbrojařů. Jdu do labu pro zásoby. Vytáhnu 60M jídla a skoro 9M zbraní, celkem asi 34% zásob. Elfí bonus na lab je boží. Jídlo obratem prodám, ať můžu zastavět a získám peníze na nákup kamení pro stavbu noráku. Zbraně si nechám, budu za ně zbrojit. Vypínám jejich autoprodej!!!

Vojevůdce po mně chtěl nějaké stroje, takže gub zastavuju do následující podoby. Nechce se mi to přepočítávat na %, to nechám na vaší aktivitě. Při klikání svých gubů na žádný % při stavění nehraju, po těch letech prostě zkontroluju pár údajů a stavím, co potřebuju. Připomínám rozlohu 95k.

Dílny: farmáři 800, kameníci 1000, zedníci 1700, obchodníci 100, zbrojaři 4000, druidi 3000, mágové 1000 a vědci 900. Zpětně si uvědomuju, že budek pro mágy mělo být víc, 1200 nebo 1300 by jim vůbec neuškodilo a mně by to ulehčilo odkouzlování té hromady hnusů, která mě zítra zase čeká.

Cechy: žádné

Manufaktury: 900 manufaktur na jídlo

Výrobny strojů: 3000

Školy: 2000, efekt 38%, profesoři 66%

Univerzity: 8000

Domy: 72%

Po vybrání labu je zase načase trochu předělat profese. Ve výsledku mám 40k vědců a mágů, 170k zedníků, pár obchodníků, zbytek ve zbrojařích. Příchozí lidi zbrojím do E1 a pomalu začínám přelejvat.

Klik do 6/49. Lesík postaven. Dávám stavět norák. Příchozí lidi pořád dávám do E1 a přelejvám. Průběžně si udržuju přehled o tom, kolik zbraní potřebuju na nahození full E1. Přebytek zbraní manuálně prodávám, ať hezky vidím s jakou velikostí účtu operuju. Norák postaven v 9/49, asi za 2.1 tahu, můj odhad na zedníky není u elfa zrovna nejpřesnější. Tah na dodělání infra se hodí, ale mohl jsem ho kliknout s už postaveným norákem a dalšími chodícími lidičkami. No, nevadí. Infra mám asi ještě 50%, žádný další velký dodělávky nejsou zatím potřeba. Zbraní mám dost, peněz taky. Zakouzlím na sebe naposledy pracovitost a 3x dobrou náladu.

Všechno kromě vědců a obchodníků zbrojím do E1 a přelejvám. Příchozí lidi dávám taky všechny do E1. Využívám svůj excel, abych si dobře naplánoval přelejvání. Naplánoval jsem to tak, že v 16/xy zbrojím obchodníky a vědce částečně podle pokynů do zlodějů, částečně do E1. Zbyly mi nějaké zásoby, takže v 18/xy dozbrojuju dokonce E2. Klikám poslední tah do 19/xy, mám 67% jednotek v E2 na 72% domků, podle pokynů také zloděje a začínám postupně vyrábět stroje.


moderniweb.com © 2015

Ukázka konkrétního kliku - Trp 120k

Trp

Nechal jsem si 50k hoplítů a nevím teď kolik E2, něco mezi 100-120k. Zbytek populace do farmářů (asi 70k), obchodníků (10k), vědců (80k), zedníků (70k) a zbytek (asi 320k) do kameníků. Dal jsem stavět svatyni. Platy na 0, vypnout autokouzlení. Klik do 2/49. Nebylo na jídlo.

Prodal jsem něco málo, co jsem vyrobil. Klik do 3/49. Nakrmil jsem lidi , vydělal jsem asi 100M a postavil svatyni. Farmáři posloužili svýmu účelu, nakrmili mi lidičky ve druhým tahu než se mi rozjeli kameníci a shazuju je do mágů. Přidávám ještě 20k od vědců. Zvyšuju platy na 50, co si můžu dovolit (málo) házím do infrabudov, dostavuju především cechy k mágům.

Dávám stavět vodárnu. Klik do 4/49. Vydělal jsem hafo, komplet se odkouzlím, něco málo zastavím. Mágy sundávám na 60k, lidi přesunuju do kameníků. Klik do 5/49. Vydělal jsem hafo a postavil vodárnu. Jdu do labu. Komplet zastavím všechny volné akry. Hraju na 70% domků, necelých 10% univerzit, pár škol, nutné budky, 1% manufaktur na jídlo, pár cechů k obchodníkům, mágům a vědcům. Výrobny strojů aby produkovaly něco nad 10% rozlohy strojů za tah.

Mágy a vědce držím na 60k. Obchodníky na 10k. Kameníků a zedníků dávám po 250k. Dávám stavět vodotok. Klik do 6/49. Příchozí lidi do hoplítů. Jinak se nic moc neděje. Klik do 7/49. Vodotok postaven. Příchozí lidi do hoplítů. Dávám stavět oltář zasvěcení. Klik do 8/49. Oltář postaven. Příchozí lidi do kameníků. Dávám stavět nemocnici u tří křížů. Klik do 9/49. Nemocnice postavena.

Příchozí lidi do kameníků. Klik do 10/49 na dodělání infra. V průběhu celého kliku si manuálně kouzlím. Teď na sebe dám 2x pracovitost a 2x dobrou náladu. Shazuju vše kromě vědců a obchodníků do hoplítů. Přelejvám do 14. tahu. Ve 14. tahu všechny zbývající hoplíty házím do E1. Klikám do 16. tahu. V 16. tahu nahazuju všechny zbývající profese do hoplítů. Klikám do 17/49, jsem hotov. Poměr 295, chybí mi pár strojů, jinak gub 100% opraven, po třech dnech pod magií stav infrabodů 80%


moderniweb.com © 2015

Ukázka konkrétního kliku - Obr 52k

Obr

Zbořeno: 15k infrabudov, nemocnice, hrad, věž času, vodárna, polnice, hoplítka, ambasáda. Pochopitelně pod magií. Přelidnění 130%

Jak z toho ven? U obra klikajícího do útoku nemá prakticky nikdy smysl se tahat s armádou. Výjimku tvoří semtam hoplíti, ať zvládáte udržovat stroje. Já mám ale jen E1 a E2, takže všechno dolů.

Z úspěšnýho útoku jsem si přinesl zbraně za 40M, prodávám je, nastavuju platy 50. Propouštím lidi na přelidnění asi 110%, ať mi neutíkají zaškolenci a nekrmím lidi, kteří se ke mně hned otočí zády. Proč těch cca 110%? Mám hned na maximální platy, vzroste popularita = větší zalidnění, něco umře pod morem. Jedná se opět o použití propracované analýzy okem.

Profese: 30k farmářů, 20k obchodníků, 50k vědců, zbytek, asi 130k, zbrojaři. Platy na 50. Klik

2/xy: Populace se pěkně srovnala, jsem na 100.8%. Lidi jsem nakrmil, zaplatil a přišel o nějaké peníze. Moc mě to netrápí, prodávám asi 90k vyrobených zbraní. Platy na 50, nic neměním.

3/xy: Prodávám hodně solidní produkci zbraní, odteď nebudu mít problémy s penězi. Obchodníci se také rozjeli. Propouštím farmáře, stahuju vědce na 1/2 rozlohy, zaměstnávám 50k mágů. Provádím drobné a spíše kosmetické stavební úpravy (rozčilují mě nezaokrouhlená čísla u budov). Aby zároveň měly i kosmetické úpravy nějaké okamžitý herní efekt, soustředím se na cechy a manufaktury.

4/xy: Prodávám tunu zbraní. Komplet se odkouzlím, stahuju mágy na 1/2 rozlohy. Všechny zbývající peníze nepotřebné ke kliknutí dalšího tahu (jídlo + platy), investuju do stavby domků.

5/xy: Prodávám tunu zbraní. Kouzlím na sebe štěstí. Propouštím mágy, všechno co jde sypu do zbrojařů a mažu do labu. Beru 2x zásoby. S 14lvl genem jsem vzal 800k many a 2M zbraní. Prodávám všechnu manu a asi 500k zbraní. Komplet zastavím volné pozemky.

Domky: 60%

Školy: 1100, efekt 38% + 39% (mám jich o něco méně než obvykle. Využívám imunity na somnambul, která mi i tak zajistí bohatou produkci a s obrem se v prvním sledu kouzel zbavuju vždy ospalosti. Dnes jsem odkouzlil sice vše najednou ve 4/49, ale to neznamená, že to tak dělám vždy. Kupříkladu dnes ospalost vůbec nešla, jinak bych nahazoval méně zbrojařů a pravděpodobně obětoval farmáře a odkouzloval už od 3/xy)

Univerzity: 4500, při maximální farmě bez hoplítů efekt 35%, při udržování strojů 40%

Budky: Farmáři 350, kameníci 600, zedníci 1200, obchodníci 200, zbrojaři 2200, mágové 600, vědci 600

Cechy: zedníci 1000, obchodníci 1000, zbrojaří 2268, vědci 500

Manufaktury: Ovocné sady 450

Výcvikové prostory: 365

Výrobny strojů: 3500, produkce 3920 strojů za tah

Přehazuju profese: Obchodníky nechávám, mágů a vědců 1/2 rozlohy, 120k zedníků, asi 80k zbrojařů. Po zástavbě mi zůstalo 13% zásob. Opět jsem použil analýzu okem a vzhledem k cechům by produkce zedníků měla být lehce vyšší než produkce zbrojařů. Rozdíl by měli hravě pokrýt obchodníci.

Dávám stavět vodárnu. Další kliky prostě jen stavím specky, doplňuju hoplíty, kontroluju zásoby a prodávám zbraně, abych měl na provoz gubu - jídlo, platy, nákup many a kamení.

6/xy: Všechny příchozí lidi do hoplítů. Vypínám přelejvání. Zapínám autokouzlení - pracovitost 1x za tah, dokud mám portál, tak štěstí 1x za tah, dobrá nálada 1x za 4 tahy

7/xy: Všechny příchozí lidi do hoplítů. Vodárna stojí. Dávám stavět Nemocnici U Tří křížů.

8/xy: Všechny příchozí lidi do hoplítů. Nemocnice stojí. Dávám stavět hrad.

9/xy: Všechny příchozí lidi do hoplítů.

10/xy: Někdy kolem 10., možná už v 9. tahu jsem měl dost hoplítů pro udržení a výrobu strojů. To můžete snadno kontrolovat v záložce armáda. Odteď jsem příchozí lidi (už jich moc nebylo, cpal do zbrojařů. Samozřejmě v dalších tazích kontroluju hoplíty a dávám pozor, ať mám prostor pro přivyrábění strojů). Hrad stojí. Dávám stavět polnici.

11/xy: Nic zvláštního.

12/xy: Polnice stojí. Dávám stavět časovku.

13/xy: Nic zvláštního.

14/xy: Časovka stojí. Dávám stavět hoplítku.

15/xy: Nic zvláštního.

16/xy: Hoplítka stojí. Zároveň jsem si dodělal už během stavby specek infra na 60%. Hrad a polnici jsem stavěl za 1.1 tahu. Hoplítku a časovku za 1.7. Ambasádu jsem zatím nestavěl, nebudu měnit pakty a je to zatím zbytečná specka. Skončil jsem s asi 11% zásob. V okamžiku dokončení stavby specek na sebe obratem kouzlím manuálně 2x pracovitost a 2x dobrou náladu a vše kromě obchodníků (kteří mi budou teď ještě pěkně vydělávat) a vědců nahazuju do hoplítů. Zapínám přelejvání. Otevírám přelejvací excel a jdu plánovat. Kontroluju, kolik mám na skladě zbraní, celkových peněz, kolik mi za tah vydělají obchodníci a kdy si tedy budu moct dovolit přehodit hoplíty do E1. Vychází mi to na 21. tah. Zásob není mnoho, hodně jsem stavěl, obr je drahý a výzkum v přelejvání není nejlepší. V pokročilejších fázích věku stačí hoplíty přelejvat tahy 3 a nezřídka zbrojím i přímo do E1. Přelejvám tedy do 21. tahu

21/xy: Obchodníci mi za těch 5 tahů pěkně vydělali, kluci šikovní. Přehazuju všechny zbývající hoplíty do E1, obchodníky stahuju na 5k, zbytek zbrojím do E1.

22/xy: Přichází okamžik plánování dokliku. Vidím, že bez obchodníků budu prodělávat další tah lehce přes 10M. Analýza okem napoví, že další tah to bude asi -12.5M a ten přespříští -15M. Každý tah potřebuju necelé 4M na nákup jídla. To máme 50M na doklik. 30k E1 mě přijde na 30 000 * 15 zbraní a 30 000 * 720 zlata. Snadno tedy porovnám se svým stavem zásob a vidím, že jsem o pár milionů vedle. Rozhodnutí je nasnadě. Vědce zbrojím okamžitě do E1. Obchodníky si nechám o tah dýl. Pokud se pletu v odhadu platů, můžu s nimi doklikat, ale to by se nemělo stát.

23/xy: Platy vzrostly podle očekávání. Vidím, že mi zásoby vyjdou opět tip top. Spokojeně zachrochtám, nazbrojím obchodníky do E1 a kliknu poslední dva tahy.

24/xy: Zkontroluju, že jsem neudělal chybu a pořád mi stačí peníze. Přinejhorším bych korigoval snížením platů. Naštěstí odhady sedí a klikám poslední tah.

25/xy: Hotovo. V nastavení / nastavení zaškrtnu políčko znemožnit další tah. Mám kompletně zaškolenou armádu, ve které se nachází celá populace 312k. 160k E2 a 152k E1. Přesně 152 185 a k ní 152 768 strojů. Poměr 286. Věda v profesích 133%, přijatelná hodnota. Na skladě mi zůstaly 4M peněz a jinak nic. Dalo by se říct, že jsem svoje finance využil beze zbytku.


moderniweb.com © 2015

Ukázka konkrétního kliku - Nenapitý vampýr 32k

Vamp

Zbořeno 13.300 infra, dračí zeď, svatyně, vilka, průsek, norák, kanalizace. Hnusy téměř 200k území, do rozkliku 77k lidí. 9. přepočet války, během které schytal řadu strojáků a magie mu shazuje neuvěřitelná komba, jak sami vidíte. Dnešnímu kliku předcházel stoják, předtím mu opět padl průsečík a předtím měl dole libové kombo zlatý důl, nemocnice, hrad, velitelka, kanalizace. Takže opravdu není prostor pro oddych, gub je na sračky a podle toho vypadá. Během kliku si počítám platy, ale byl jsem líný to pořád přepisovat. Platy 50 tedy znamenají takové platy, aby popularita rostla maximálním tempem a zároveň jsem neutrácel zbytečně mnoho.

1/xy Provádím všechny obvyklý kroky, navíc ruším vědu zbrojařích. Nepotřebuju je do rozkliku a budu hrát zloděje. Rušil bych je, i kdybych hrál vojáka, z důvodu 1.

Populaci rozděluju 17k farmářů, 16k kameníků a zedníků, 8k obchodníků, 20k vědců. Stavím zeď.

2/xy Není na jídlo blabla, klasika. Výhodou opravdu rozbitých gubů je, že k vám i při nedostatku jídla chodí nový lidi, taková simulace Afriky : )) Přidávám po 6k ke kameníkům a zedníkům. Nic víc se dělat nedá.

3/xy Hurá, je na jídlo a vydělal jsem svůj první milión! Ten je prý vždy nejtěžší. Pohled do profesí mi to potvrzuje. Výnos s platy na 0 je 4.5M. Jdu přepočítat spotřebu jídla a uvidím, možná zvednu platy.

Vyrábím 50k nadlimit jídla, paráda. O odkouzlování si můžu zatím nechat zdát, nemám peníze, ani lidi, kteří by je vydělali, takže nahazování mágů by bylo bohapustým plýtváním. Nejrozumnější bude co nejvíc investovat do platů = popularity = příchodu nových lidí. Dávám platy 50. Příchozí lidi do kameníků a zedníků.

4/xy Zeď stojí, jde se na svatyni. Lidi do kameníků a zedníků, platy na 50.

5/xy Svatyně stojí. Jde se na vilku. Lidi do kameníků a zedníků, platy na 50.

6/xy Vilka na půli cesty, platy na 50. Výdělek se s pomalu odeznívajícími negativkami zvyšuje, lidi do druidů.

7/xy Vilka stojí, jde se na průsečík. Platy na 50. Lidi do druidů. Manu neprodávám.

8/xy Pořád průsek, platy na 50, lidi do mágů. Manu neprodávám.

9/xy Pořád průsek, platy na 50, lidi do mágů. Manu neprodávám.

10/xy Pořád průsek, platy na 50, lidi do mágů. Jdu využít našetřenou manu. Povede se mi zakouzlit 1x fluidum, 1x pracovitost a zbavit se stupidity, špatný nálady, somnambulu, kobylek. Zůstává na mně jen smůla, ospalost a slabost.

11/xy Průsek stojí, jde se na norák, platy na 50. Propustit farmáře, všechny lidi do druidů. Opět si manuálně kouzlím podporu, fluidum, pracku, štěstí a jdu 1x do labu. Kritický okamžik vyšel, našel jsem v něm 8% zásob. Obratem prodávám a jdu konečně stavět infrabudovy. Moc jich nebude, ale lepší, než nic. Aspoň trochu se nakopnu. Lehce upravuju budky a cechy, drtivou většinu dávám do domků a skáču z 34% na 41%. Zapínám autokouzlení

12/xy Staví se norák, platy na 50, lidi do druidů.

13/xy Staví se norák, platy na 50, lidi do druidů a zedníků.

14/xy norááááák, platy na 50, lidi do druidů a zedníků

15/xy - 21/xy prostě vyrábím infra a zastavuju. Tahy odklikávám jen s nejnutějšími prostředky na jídlo a platy. Jinak řečeno, co nejvíc peněz musí být v okamžiku kliknutí na další tah využito. Přihazuju pochopitelně budky, cechy, univerzity, školy, domky, prostě všechno : )) Plánuju hrát mezi 50-55% domků.

Ve 21. tahu se rozhoduju, jestli postavit kanalizaci. Musím nazbrojit, ale mám ušetřený jeden lab. Jdu si pro něj, snad se vydaří a podle toho, jak vyjde nebo nevyjde, naplánuju další klik. Mám zaškolování 90%, a víc než pětinu populace v zednících, kteří lab nebonusují. Zároveň mám slušného generála. Dám si to dohromady a zedníky propouštím, ať lab vyberu opravdu co největší.

Lab vyšel, ale ukrutně mizerně, musel jsem trefit nejspodnější limit, vytáhl jsem chudých 10% zásob. Takže si spočítám, kolik přibližně budu potřebovat na nazbrojení zlodějů a tolik peněz si budu průběžně udržovat na kontě. Jde se na kanalizaci.

22/xy - 26/xy Stavba kanalizace i se znovuzaškolením zedníků

Na nazbrojení a zaškolení zlodějů budu potřebovat 370M peněz a 2 tahy. Můžu se svobodně rozhodnout, jak naložit se zbývajícími 4 tahy. Probereme si možnosti

  1. Ušetřit je - pořád mám 10% nezastavěnost a jen 8.7% infra, nedobrá volba, když mám konečně skvěle rozjetou farmu
  2. Postavit nějakou specku navíc - v úvahu by připadala časovka, bohužel nad ní nemám elitku, nebo portál, bohužel nad ním nemám hoplítku. Ptám se vojevůdce, jestli se mnou výhledově počítá do armády. Postavil bych elitku. Pokud ne, přichází možnost 3
  3. Dokončit zástavbu, dodělat infrabody, případně pomoct s kouzlením

Vojevůdce rozhodl pro variantu 3, bez kouzlení, soupeř točí magické půlpakty

27/xy - 30/xy Spočítám si, že na nazbrojení zlodějů potřebuju asi 390M peněz. Na jídlo pár drobných a na platy / žold nic, zloději pracují zadarmo. Vyrábím infra a za všechny zásoby navíc zastavuju.

Ve 30/xy mám vše zastavěno - teď jsem navyšoval hlavně domky, šel jsem na 60%, v zásobě 16% infra, ale už nemám víc tahů. Vše kromě vědců nahazuju do zlodějů a klikám tah.

31/xy nahazuju vědce

32/32 : P Dozaškoluju a hotovo.


moderniweb.com © 2015

Ukázka konkrétního kliku - Nekro 64k

Nekro

Schytal útok, sabotáž domků, padlo mu dost specek: důl, vilka, gilda, ambasáda, polnice, norák, velitelka, elitka, hoplítka, cca 160% přelidnění, nezastavěno 22.5k infrabudov, žádné zásoby, klasicky prokouzlen.

Vypínám kouzlení, platy na 0. Žádný velký přemejšlení, propouštím komplet armádu. Vyhazuju lidi nad 100%. Zbytek přiděluju asi tak: 20k obchodníků, 60k vědců, 200k druidů, 10k zedníků a kameníků, ať mi pomalu staví důl.

1/xy: Není co vymýšlet. Dávám stavět důl. Klik.
2/xy: Spočítám si spotřebu jídla, peníze navíc vrážím do platů, díky 2 obchodním paktům to vychází na platy na 30.
3/xy: Vydělal jsem spoustu prodejem many, platy na 50, nahazuju maximum, asi 70k, mágů. Vypínám autoprodej many.
4/xy: Stupidita je podezřele nízká, odkouzlím ji jako první, po ní pohodlně zbytek. Vidím, že mám na sobě slabá pozitivka, takže mágy stahuju na 30k, ale nechávám si je. Zbytek cpu pořád do druidů.
5/xy: Důl stojí, popularita slušná, zalidnění vysoko přes 90%, kouzla žádný, zásob relativně hodně. Jsem spokojenej. Dostal jsem slabý pozi, takže na sebe zakouzlím fluidum, pracku a štěstí, zase propustím mágy a nabuším co nejvíc druidy a jde se do labu. Vytáhnu manu a kamení, všechno prodám, ať můžu okamžitě zastavit. Vyjde mi to tip top.

Stav: 5/xy
Infra Množtví
Domky 60%
Školy 1500
Univerzity 6000
Farmáři 500
Kameníci 650
Zedníci 1000/1700
Obchodníci 200/1000
Druidi 3500/1700
Mágové 750
Vědci 650/500
Sady 600
Výrobny strojů 5000

Profese předělávám: vědci 30k, mágové 30k, obchodníci 20k, zedníci 100k, druidi 140k. Dávám stavět norák.

6/xy: Norák, příchozí lidi do hoplítů, vypnutý přelejvání.
7/xy: Norák, příchozí lidi do hoplítů. Zapínám autokouzlení.
8/xy: Norák, příchozí lidi do hoplítů.
9/xy: Elitka, příchozí lidi odteď dělím mezi druidy a hoplíty, abych mohl efektivně vyrábět a udržovat stroje.
10/xy: Elitka
11/xy: Elitka
12/xy: Gilda
13/xy: Vilka. Infra na 50%, pohoda, víc dodělávat nebudu. Počítám, kolik budu potřebovat peněz na nazbrojení full E1. Vychází mi to na tři tahy farmy. Propouštím zedníky.
14/xy: Farma
15/xy: Farma
16/xy: Farma. Zbrojím vše až na obchodníky a vědce do E1.
17/xy: Přelejvám.
18/xy: Přelejvám.
19/xy: Přelejvám.
20/xy: Přelejvám. Zbrojím obchodníky i vědce do E1
21/xy: Přelejvám. Za zásoby navíc házím lidi do E2, vychází to asi na 20k, už si nepamatuju přesně, každopádně lepší, než je nechat spálit magií. Na kontě si podržím tak akorát peněz pro doklik.
22/xy: Přelejvám.
23/xy: Přelejvám. Poměr jen 220, ale útok 180 na akr, při necelých 100 dracích ne úplně špatný číslo. 54% E2.


moderniweb.com © 2015
reddragon.cz