tapeta Moderního Webu

PHP

3D
2D

Úvod do PHP

Myslím, že tuto kapitolu přeskočí každý zkušenější webař. Neplánuji sem dávat ze začátku nic revolučního. Tahle sekce je určena pro začínající webaře z řad studentů, nebo lidi, kteří jako já začli téměř od nuli a hledají cestu jak pochopit a používat jazyk PHP.

Jak napovídám, později sem nakonec budu dávat i složitější techniky vedoucí k tvorbě redakčních systémů a v poslední řadě i eshopů či možná i vlastních sociálních sítích... což je jen malá předpověď do budoucna.

Pokusím se čtenáře či studenty nenudit nudnou teorií. Teorie není špatná, pomáhá nám při komunikaci a někdy i pochopení samotné podstaty, ale k samotnému programování si myslím není třeba.

Co je PHP?

Jedná se o jazyk, který nespracovává prohlížeč, ale server. Taktéž už se jedná o plnohodnotný programovací jazyk, který je v dnešní době nezbytný, pokud to webař myslí aspoň trochu vážně.

I bez tohoto jazyka se dají dělat pěkné webové stránky. Sám jsem toho příkladem, ale lidé, kteří jsou schopni opravdu ocenit vaší práci ocení z hlediska tvorby webů právě samotné programování.

Dobrých programátorů je stále málo. I když jich v poslední době přibylo, nebo možná jen ubylo práce, PHP je stále velice žádané.


moderniweb.com © 2018