tapeta Moderního Webu

Šablona

3D
2D

Šablona

Podpora: "100%"

<!doctype html>
<html lang="cs">
 <head>  
  <meta charset="utf-8">
  <title></title>
 
  <link rel="stylesheet" href="styly/style.css">
  <script src="js/script.js"></script>
 </head>
 <body>
  
 </body>
</html>

Zhruba takto vypadá základní struktura jazyka HTML5.

Dokonce nemusíte uvádět ani uvozovky ("") a psát malým písmem.

Prakticky drtivá většina webařů píše stránky malým písmem a používají i uvozovky. Jedná se spíš o zvyk než nutnost. Malé písmo je určitě pro všechny lépe čitelné. Uvozovky nutné nejsou, ale opět pomáhají k lepší čitelnosti a navíc pokud začnete pracovat s JavaScriptem a nebo PHP, určitě na vyšší úrovni oceníte, pokud budete vědět, kde je začátek a kde konec dané vlastnosti.

V případě že použijete tento vzor, nemusíte řešit kompatibilitu ve starších prohlížečích a ani vás to nesvádí k předepsané struktuře dokumentu hlavička/článek/zápatí. Pokud jste hodně kreativní, tak rozložení hlavička/článek/zápatí tu a tam porušíte či rozšíříte. Což se nemusí líbit do budoucna některým programům či čtecím robotům, ale z našeho pohledu ji nutně dodržovat nemusíme.

Když to vezmeme do extrému tak html dokument nemusí mít vůbec žádný element a můžeme rovnou psát. I s tímto si povětšinou prohlížeče poradí. Elementy jsou tu kvůli robotům, prohlížečům a jiným programátorům či programům, ale hlavně se s nimi upravuje vzhled samotné prezentace.

Čím přesnější a komplexní uvedete údaje, tím spíš vaše webové stránky budou vypadat tak jak jste si představovali, navíc budou snáze dohledatelné a lidí uvidí vaše sdělení v té podobě v jaké jste jej vypustili a to i na nejrůznějších platformách.

Bohužel docílit toho, aby vaše prezentace vypadala ve všech prohlížečích na pixel stejně je prakticky nemožné. Navíc aktualizace prohlížečů probíhá opravdu často. Přichází čím dál rychleji nové technologie a operační systémy, takže nezbývá nic jiného než hledat optimální či univerzální řešení.

Hlavně je třeba své znalosti neustále aktualizovat a rozšiřovat.


moderniweb.com © 2018