Sociální sítě

Přemýšleli jste někdy nad tím, zda je pro vás sociální sít třeba. Pokusím se odpovědět. Jedná se o otázku současnosti.

Díky sociálním sítím, máte možnost komunikovat přímo s vaším zákazníkem. Do určité míry se můžete podávat co je zač a v které lokalitě bydlí. Pokud vám to povolí. Hodí se to právě pro řemeslníky a podobné profese, které pracují lokálně a musí za klientem dojíždět. Což ovšem není hlavní výhodou, ale jen kontrolní výhoda. Něco jako, že víte, kdo je Váš klient. Tj. zda je z venkova, z města. Zda má velký či malý dům a pod…

Většinu ovšem bude zajímat obrovská síla při hledání nových klientů a daleko častěji nových zákazníků. Jsou firmy, nebo přesněji živnostníci, kteří jsou, třeba od dětství ve svém okolí známí, populární a celkově oblíbení. Tedy. Mají hodně přátel. Pro tyto začínající podnikatele je sociální síť hlavním zdrojem nových klientů a první komunikační rozhraní se svým zákazníkem.

V dnešní době, je tedy hlavní sílou Facebook a z mého pohledu zatím jediná sociální síť, kterou doporučuji. Samozřejmě tu jsou další… jmenovitě Twitter, Linkedin a ještě třeba Google+.

Ostatní sítě nejsou špatné. Třeba právě Twitter je hodně používaný, ale řekněme, že mí přátelé jej nepoužívají a je tedy spíš dle mého ani ne tak sociální, jako spíž politickomediální až profesionální jak Linkedin.

Facebook je tedy více pro lidi a je zda také neskutečně více lidí. Většina mích klientů má právě tyto obyčejné lidi, jako koncového zákazníka. Pokud je i váš koncový zákazník právě běžný občan, tak Facebook je ideální místo… Nenechte se však zaskočit. Jsou zde i jiní podnikatelé, většinou právě mladí a začínající. Tedy lidé, kteří možná jednou budou vaše služby či produkty potřebovat.

Sociální sítě jsou poměrně rozsáhlou problematikou, ale dají se zde třeba spustit právě již zmíněné kampaně a celkově rozvíjet komunikaci s klientem.

Můžete zde otrocky prezentovat jen své produkty, nebo možná lépe tu a tam předhodit nějaké vtipné video, slogan, či relevantní informaci za kterou můžete dostat laik i od obyčejného člověka. Pozor, však aby prodejce nemovitostí neskončil jak bavič chudých studentů. Pro chudého studenta je důležitější vědět, že ta a ta firma co se mi občas objeví na zdi, prodává byty. Takže jednou až se osamostatním, vím kam zajít, či se dotázat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>